Košík


Sieťové IP systémy - jednoduchá inštalácia bez odborníka

IP kamery využívajú digitálny prenos videa cez kábel CAT5 alebo CAT6. Kamerové systémy TECHAGE podporujú funkciu POE, čo znamená, že prenos dát a napájanie kamery je po rovnakom ethernetovom kábli (CAT5 / CAT6). Kabeláž ku kamerám od NVR záznamníka je preto jednoduchá a finančne dostupná. Jednu vec, ktorú majú všetky kamerové systémy spoločnú je, že pravdepodobne budete musieť ku kamerám priviesť nejaký druh kábla. Áno, na dnešnom trhu je k dispozícii niekoľko riešení napríklad „bezdrôtových bezpečnostných kamier“, no bezdrôtové bezpečnostné kamery majú veľa obmedzení. Väčšina profesionálov od kamerových systémov by pravdepodobne neodporúčala bezdrôtový systém v prostredí, kde je kritická  bezpečnosť, vysoká vzdialenosť. Preto v našej ponuke nájdete výhradne káblové systémy.

Vedenie káblov

Možnosť 1: Pretiahnite kábel cez povalu a pripevnite kamery na podhľad. Ide o bežnú možnosť inštalácie za predpokladu, že máte prístup do podkrovia a prístupné sú aj vaše podhľady.

Najprv musíte zvoliť umiestnenie rekordéra a zdroja napájania. Niektorí ľudia ich majú jednoducho umiestnené v kancelárii alebo miestnosti vo svojom dome (pracovňa, kotolňa). Iní uprednostňujú, aby ich mali na bezpečnejšom mieste, napríklad v skrinke, RACKU alebo dokonca v samotnom podkroví, ktoré je ťažko prístupné.

Obrázok  zobrazuje kameru a záznamník v domácnosti. Ethernetový kábel vedúci po stene do podkrovia a na miesto, kde bude umiestnená kamera. Cez malý otvor v podhľade, kde bude kamera namontovaná.

Možnosť 2: Ďalšou možnosťou je pretiahnuť kábel cez vonkajšiu stenu a potom použiť vedenie na vonkajšej strane vašej konštrukcie na vedenie káblov z jednej kamery do druhej. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí nemajú podkrovie alebo majú doň obmedzený prístup.

Ak sa zabudlo pri elektrickej inštalácii na kabeláž ku kamerám a už sú hotové omietky, tak nezúfajte. Ak nie je ešte zateplený dom z vonkajšej strany, tak kabeláž ku kamerám viete potiahnuť pred zateplením domu. Treba myslieť aj na uchytenie kamery, ktoré je možné realizovať buď držiakom pod zateplenie alebo až po zateplení plastovou úchytkou v tvare uzlíka. Ak dom nemáte zateplený tak uchopenie kamery je možné realizovať plastovým boxom pod kameru.

Ak máte už zateplený dom a chcete kamery domontovať dodatočne, tak je potrebné si rozmyslieť, akou najlepšou trasou sa kabeláž bude realizovať, aby bola čo najmenej viditeľná. Na uchytenie kamery sa následne používa plastová úchytka v tvare uzlíka do polystyrénu. 

Montáž kamier

Po privedení káblov na požadované miesto môžete pripojiť kameru. Ak máte kabeláž realizovanú káblami bez koncoviek RJ45, tak musíte najskôr nakrimpovať konektory na koniec káblov (na oboch stranách kábla rovnaké farebné zapojenie).

V niektorých prípadoch, keď káble vychádzajú z podhľadu, je možné spojiť káble dohromady a zasunúť spoje do dutej oblasti podhľadu, potom namontovať kameru priamo na podhľad.

Pri montáži je dôležité dbať na otočenie kamery, aby nevznikol odraz pri nočnom videní z blízkych objektov, napríklad od: odkvapových zvodov, podbitia podhľadu…

Spojovacie boxy 
Rozvodné boxy sú obzvlášť užitočné pri vedení kábla cez vedenie na vonkajšej strane steny /  konštrukcie, pretože slúžia ako obal odolný voči poveternostným vplyvom, chránia kabeláž pred živlami a tiež vám poskytujú rovný povrch na pripevnenie vašich kamier. 

Uchytenie kamery na spojovací box

Najskôr pretiahnite káble cez otvor na zadnej strane spojovacej skrinky. Potom namontujte spojovaciu skrinku na stenu. Možno budete musieť vyvŕtať dostatočne veľkú dieru v spojovacej skrinke, aby ste ňou mohli pretiahnuť kábel s konektorom. 

Pripojte konektor do portu RJ45 na kamere. Následne naskrutkujte kryt na spojovaciu skrinku. Teraz môžete kameru namontovať na spojovaciu skrinku. 

Pri použití na podhľade bude niekedy užitočná spojovacia skrinka, aby ste mohli spustiť vaše kamery pod prekážky, ako sú hlboké kántové dosky, odkvapové systémy…

 

Správne nastavenie kamery

Nevhodné zobrazovacie uhly

Nesprávny spôsob: objektív kamery je otočený príliš blízko
k stene. V noci stena odráža svetlo z IR svetiel do objektívu.

Správny spôsob: upravte smer kamery tak, že kamera je otočená ďalej od
steny.

Odrazy od blízkych objektov

Nesprávny spôsob: v blízkosti objektívu kamery sa nachádzajú
objekty. Objekt odráža svetlo z IR svetiel naspäť do objektívu.

Správny spôsob: posuňte objekty preč od objektívu alebo zmeňte
inštalačnú pozíciu kamery.

Odrazy od blízkych pripájacích káblov

Nesprávny spôsob:  napájací kábel – ethernetový kábel, je príliš
blízko k objektívu kamery. Kábel následne odráža svetlo z IR svetiel do
objektívu.

 

Správny spôsob: premiestnite  ethernetový kábel mimo objektív
kamery a upevnite ho na zadnú stranu kamery. 

Bezplatná doprava

Objednávka nad 200€

Predĺžená záruka

Až 3 roky

Bezpečná platba

Platobná brána / prevod / dobierka